Rozbor celé konverzace: Tereza 26 (rande za méně než hodinu)

Doufám, že tento rozbor pomůže lépe pochopit dynamiku konverzace na online seznamkách a základní principy toho, jak sbalit holku na Tinderu, Badoo, atd.

Otvírák

V tomto případě volím otvírák, který reaguje na její popis. Je to Češka, ale má popis v angličtině. To na Tinderu uvidíš poměrně často. Dává mi to možnost začít anglicky, což může být výhoda.

Její odpověď je pozitivní a nechala otevřené dveře pro taktiku O.S.E.L.

(Včera jsem nahodil návnadu v podobě “can I ask anything” otvíráku a od tohoto bodu konverzace proběhla v reálném čase bez jakýchkoliv prodlev, oba jsme byli online, celkový čas balení = 50 minut)

Přechod

Tuto zprávu volím proto, abych se ujistil že můžu zkusit taktiku osel.

Poznámka: první fotku na profilu mám v obleku, druhou s kytarou, třetí “skate-punk” styl.

“I like it” bych jí poslal, i kdyby odpověděla opak. Musel bych však přejít na taktiku V.L.K. Dvakrát už indikovala zájem, tak se jí taky kvalifikuji “you look really cute”. Balancuji to větou “I’m surprised you like it”.

Na otázku “Jak to, že jsi vzhůru tak pozdě“ si dávej pozor. Důvody jako chlastáme, nechala mě moje holka, atd., tě můžou zazdít. Tady nehledej logiku, žádná tu totiž není. Prostě se vyhybám otázce a zrcadlím “Makes sense”.

Je třeba vyvolat nějakou emocionální reakci. Zvolil jsem “I’m feeling a bit blue”, protože to byla pravda. Můžeš použít “I’m pissed like a gangster”, to taky funguje dobře. Jsem 6 otoček v konverzaci, takže vím, že se zeptá „proč“. Na úplném začátku bych to nepoužil.

*Otočka je vlastně jedno kolo, kdy jeden z vás pošle podnět (otázka, komentář, atd.) a druhý na to zareaguje. Je to přesnější ukazatel než počítat zprávy. Někdo píše stylem 3 krátké zprávy na otočku, někdo jednu dlouhou. Proto, když jí napíšeš a ona ti odpoví je to jedna otočka.

Není nutné vždy odpovídat na všechno na co se ptá, ba naopak někdy otázku ignoruj.

Když se tě zeptá podruhé znamená to, že má zájem. Nikdy neignoruj více než dvakrát stejnou otázku, to už vyvolává nedůvěru

V pozdních hodinách (teď jsou 2:00am) je dobré zjistit jak dlouho se může seustředit na telefon.

Je vydět, že má čas a chce si hrát. Vůbec jsem si toho nevšimnul. Až teď mi došlo, že jsem se připravil o možnost pokračovat v taktikce O.S.E.L. od začátku a zacouval jsem zbytečně na klasickou taktiku V.L.K. To je třeba napravit a právě to se stane v další zprávě.

Tohle je ten asi nejstarší trik na světě, který ale zabere skoro vžycky. Řekni jí, co nechceš aby dělala, pokud chceš, aby to dělala. Mluv o tom, o čem chceš aby přemýšlela a měla v hlavě při vzpomínce na tebe. Je naprosto jedno, jestli o tom mluvíš záporně „Kdybys náhodou měla chuť dělat neslušnosti na našem prvním rande, vzpomeň si, že Petr řekl NE!. (jít – nejít, dělat – nedělat, atd.)

Příklady

  • „Sakra, kámo zlomil jsem si nohu „
  • „Sakra, kámo hlavně si nezlom nohu“

V obou případech si musíš představit zlomeninu, ale v druhém případě v hlavě po obdržení informace znegovat výrok pro správné pochopení. Obě tvrzení nutí mozek vyvolat mentální obraz zlomeniny a to není dobrý nápad při balení holek. Myslím, že s příkladů to bude trochu jasnější.

správně

  • „Doufám, že nebudeš nic zkoušet už na našem prvním rande, nedovolím ti to, ani kdybys chtěla!“

špatně

  • „Klidně ti to udělám už na prvním rande, kdybys teda chtěla ;)“

Tohle jsou obrazy, které jí chceš soukat do hlavy. Je třeba použít zápor, aby to nevyznělo slizce.

Tady nahazuji rande způsobem, že bych chtěl, ale nemůžu.

Píše mi “I don’t know you”, to jasně říká, že potřebuji nahrát víc bodů. Nemá ještě takový zájem, aby souhlasila ze schůzkou.

Zavírák

Tohle používám poměrně často, když je příležitost. „Jak si můžu být jistý, že mě nechceš jenom opít a znásilnit“.

(Nepsal bych to kdyby mi neprošly tu hlášky před tím. Kdybych to použil brzo, vyznělo by to úchylně)

Tady v tom případě vydím, že můžu. Tím se mění rámec konverzece. Teď je ona, kdo se musí obhájit, že mě nechce jenom na sex. Když se na to holka chytí, obhajuje se nebo slibuje, že ne, máš vyhráno.

Docílil jsi toho, že její mozek si tuto situaci musí nějak racionalizovat. Jediné racionální vysvětlení je, že jsi atraktivní muž, které ho chce. Tato informace se zapíše do jejího podvědomí, aby její chování dávalo mozku smysl. Proč by přece vysvětlovala někomu koho nechce, že se bude krotit (apod.) na první schůzce, není blázen, ne?

V další zprávě jí naznačuji, že nejsem obr. Výšku jí neprozradím, protože by se mnou nešla ven, ale vím, že venku na živo to dám. Tato slečna má asi 198 cm a když se pochlubím, že jsem o 20 cm menší, nebude ji to moc motivovat ke schůzce. Píšu „Mimochodem, neber si podpatky“. To jí nejen naznačí, že nejsem vysoký, ale musí také přemýšlet, jestli si na naše rande vezme podpatky nebo ne. Díky tomu se vyhneme přemýšlení, jestli půjde na rande nebo ne. Zase pomůže přirozená lidská racionalizace, která vyvolá v mozku reakci typu: „Proč bych přemýšlela, co si vezmu za boty na rande, kdybych s ním nechtěla jít na rande?“

Na otázku jak jsem vysoký odpovýdám “Tak akorát”. Tohle dobře ilustruje, že při balení holek není důležité, abys byl, například, vysoký. Jde o to v ní vyvolat emoce, jaké v ní vyvolává představa vysokého muže.

Tády dády dá … To jsem měl přece říct já. Tak to řekní. To to to je vše přátelé … Hotovo!

Tags: