Co je Tinder algoritmus? Jak funguje?

Co je Tinder (ve zkratce)

Pokud jsi nikdy neslyšel o seznamce Tinder, tak jen v rychlosti nastíním. Jedná se o online seznamovací aplikaci, kde svajpuješ doprava, když se ti někdo líbí, nebo doleva když ne. Když se ti někdo velice líbí, jednou denně můžeš svajpnout nahoru, a dát tak “Super like”.

Pokud holka, kterou jsi svajpnul doprava (srdce) udělá to samé, je to shoda! Když dojde ke shodě, udělali jste první krok k seznámení a můžete si začít psát.

Zajímavosti o seznamce Tinder + užitečné tipy a triky.

Vím, že algoritmy můžou člověku zamotat hlavu. Randění samo o sobě možná ještě víc a tato kombinace může kdekoho úplně odradit od seznamování na Tinderu. Upřímně, randění bylo vždycky docela matoucí, ale až doteď to nekomplikovali algoritmy. Dnes, ať už je to Tinder, Badoo nebo jim podobné, ve všem dnes najdeme složitý algoritmus.

Facebook, Instagram i Twitter mají své algoritmy. Prakticky všechny větší sociální sítě a online seznamky mají svůj vlastní algoritmus. Naštěstí to není tak složité, jak se zdá na první pohled.

Co je algoritmus?

Algoritmus je tu proto, aby poskytoval uživatelům co nejlepší zážitky při užívání aplikace. Pokud ho pochopíš a naučíš se ho používat, může ti velice pomoci.

Přestože tento algoritmus používá složité matematické vzorce, ve skutečnosti je docela intuitivní.

K čemu slouží algoritmus na Tinderu?

Stejně jako na sociálních sítích, algoritmus pomáhá udržet zájem uživatelů. Pokud by neexistoval, nemohl by Tinder být tak efektivní a nestal by se tak populární.

Algoritmus použitý na Tinderu ti přiděluje body v závislosti na tvém chování a reakcích ostatních na tvůj profil. Každý uživatel dostává interní hodnocení a tím se vypočítá atraktivita každého profilu.

Hodnocení se skládá z toho jak jsi žádaný, kvality fotek, počtu svajpnutí a způsoby jakým svajpuješ holky. Tento výpočet je velice komplexní.

Jelikož je však algoritmus Tinderu založen na matematicky vypočítané popularitě uživatelů (nikoliv vzhledu, ikdyž tyto hodnoty často korelují), může to pro tebe mít výhody nebo nevýhody. To už je na tobě.

Algoritmus tě donutí častěji zapnout Tinder

Pokud užíváš aplikaci častěji a vedeš další konverzace, pomáháš Tindru udržet uživatele déle aktivní. Když ty pomůžeš Tinderu, Tinder pomůže tobě.

Jak už bylo řečeno, algoritmus je nastaven tak, aby odměňoval svoje uživatelé za to, že aplikaci používají. Někdo tvrdí, že je tento algoritmus nevyzpytatelný. Není to tak úplně pravda. Pokud Tinder často používáš a jsi aktivní uživatel, který se přišel bavit, má shody a píše si s ostatními, Tinder se odvděčí tím, že začne častěji zobrazovat tvůj profil a tím zvýší šanci na shodu.

Přestože tento algoritmus používá složité matematické vzorce, ve skutečnosti je docela intuitivní. Například, jak jednou máš s nějakou holkou shodu, měl bys jí napsat. Nemusíš psát úplně každé, ale je dobré se držet pravidla napsat aspoň každé druhé. Když budeš jenom svajpovat a nikdy žadné nenapíšeš, Tinder nebude zrovna kámoš.

Záleží jak na Tinderu svajpuješ

Jedna z častých chyb je, že někdo vůbec nečte profily a bezmyšlenkovitě svajpuje holky doprava. V případě, že lajkuješ všechny nebo většinu holek, Tinder na tobě nebude plýtvat těmi nejpopulárnějšími profily.

Je totiž zřejmé, že máš laťku velice nízko a bereš všechno, co ti přijde pod ruku. Ideální je brát maximálně jednu z pěti holek. Ani extrémní vybíravost se nevyplatí, protože si zbytečně snižuješ šanci na shody.

Algoritmus tě může přimět zlepšit si profil

Máš na profilu staré fotky? Máš nějaké fotky rozmazané? Zbytečně moc fotek, jak hrdinský stojíš na horách? Žádné fotky, kde je tě opravdu dobře vidět? Fotky s přáteli na párty a žádný selfíčko? Připadá ti, že Tinder nefunguje?

To se ti asi algoritmus Tinderu snaží říct, že tvůj profil stojí za prd.

Jak vylepšit popis a fotky na svém online profilu

  1. Vyzkoušej nahrát na svůj profil novější fotky.
  2. Vymaž ty, co nejsou úplně nejlepší.
  3. Na první místo dej svojí nejlepší fotku, protože to je ta, kterou uvidím nejvíc holek.

Tags: ,