Co je Sex Education? Je to nový britský seriál pro teenagery

Co je Sex Education (Sexuální Výchova)

Nedávno jsem narazil na zmínku o horké novince. (premiéra – 11. leden 2019) Tato zmínka mě zaujala a tak jsem se poptal strýčka Googla, který mě odkázal na Netflix. Je to nový seriál z dílny anglické produkce s názvem Sex Education. Podíval jsem se na úvodní díl a na konci týdne jsem měl za sebou už celou sérii. Seriál rozhodně zaujme širokou diváckou základnu a osloví nejen teenagery.

Myslím, že seriál Sex Education je rozhodně výjimečný hned několika směry. Jak už sám název napovídá, hlavní téma seriálu se točí kolem sexu.

Kdo hraje v hlavní roli?

Sex Education - Otis
Hlavní postava seriálu Otis

V hlavní roli Otise, nesmělého 16-ti letého studenta střední školy, je obsazen zkušenýAsa Butterfield.

Puberta s sebou přináší mimo jiné i začátek sexuálního života. Otis si prochází klasickým stresem doprovázející vstup do tohoto období.

Všechno je zcela nové a tak často tlak vrstevníků, obavy z odmítnutí nebo strach z posměchu znesnadňují objevování tohoto světa.

Člověk by myslel, že když je Otisova matka sexualní terapeutka, bude to pro něho o dost snadnější. Je to právě naopak. Nezvyklá otevřenost jeho matky v otázce sexu ho více stresuje, než pomáhá.

Sex Education - Otis se svojí matkou
Otis se svojí matkou

Druhou klíčovou postavou seriálu je sebevědomější, přesto zranitelný spolužák Eric. Je to Otisův nejlepší kamarád, který ho často povzbuzuje. Jenže Eric má také své starosti.

Má sám problémů dost s objevováním svojí homosexuality. Spolu s Otisem, jeho matkou a Ericem je nejčastěji na obrazovce spolužačka Maeve (Maeve, Maev nebo Maiv je ženské jméno irského původu. čti Mejf).

Sex Education - Otis s kamarádkou Maeve
Otis s kamarádkou Maeve

Otis je stejně jako mnoho jiných teenagerů zmatený v otázce sexu, to i přesto, že jeho matka pracuje jako sexualní poradkyně. To Otisovi a Maeve vnuklo myšlenku založit sexuální poradnu pro teenagegy, v které budou pomáhat řešit jejich vrstevníkům starosti a nejistotu v sexu.

Sympatická Maeve je rebelka ze stejného ročníku, s kterou Otis v druhém díle uskuteční jejich nápad mít vztahovo-sexuání poradnu. Jestli nemáš zrovna rozkoukaného nic jiného, Sex Education je rozhodně dobrá volba.

Různorodost charakterů napomáhá tomu, že každý se může ztotožnit alespoň s jednou postavou. Sex Education si do hledáčku bere téma, o kterém se většinou téžko mluví a ve společnosti zůstává obvykle tabu.

Pro nikoho není lehké, obzvlášť v pubertě, dojít si pro radu ohledně tohoto ožehavého tématu. Problémy sexuálního života jsou choulostivé, ať už jde o cokoliv. Nezáleží na tom, jestli je problémem stresem spuštěná erektilní dysfunkce (1.díl) nebo komplex kvůli vzhledu ženských intimních partií (5. díl). Kromě toho, že se tento seriál točí kolem sexu, je v něm spoustu vtipných momentů. Seriál  určitě pobaví a prokáže, že většina problémů v milostném životě je čistě psychického původu.

Otis pomáhá lesbické páru řešit nerovnováhu v sexuálním životě
Otis pomáhá lesbické páru řešit nerovnováhu v sexuálním životě

Chceš vědět jak se zlepšit v posteli?

Možná tě k seriálu přivedl nápad, že by ses mohl přiučit a zlepšit své dovednosti v posteli. Je dobře, že máš chuť se v něčem zlepšovat. Jestli ses už podíval na pár dílů tohoto seriálu, měl jsi šanci zjistit, že to není instruktážní video. Sex Education rozhodně pobaví, ale nečekej, že by seriál plnil úkol sexuální výchovy. V tomto ti seriál nepomůže, ale já tě můžu nasměrovat k někomu, kdo ano!

Charles Black už mnoho let dělá z mužů továrny na orgasmy. Tenhle týpek má opravdu co k tématu říct. Na svých stránkách nabízí dvě knihy z jeho osvědčenými triky, ale i cenné rady zdarma. Pokud jsi ještě nikdy nebyl na jeho YouTube kanálu, měl bys to tam pro jistotu zkontrolovat.

Diváci všech možných věkových skupin si tu přijdou na své. Dobré obsazení, originální podání a příjemné tempo vyprávění, tě zabaví na více než 6.5 hodiny čistého času. První série obsahuje celkem 8 dílů. (První polovina dílů je režírovaná Benem Taylorem, druhé 4 díly byly v režii Kate Herron.)

Každý díl Sex Education má okolo 50 minut. V posledním dílu první série tohoto seriálu tě čeká, aspoň pro mě, velké překvapení. Neprozradím ti o co jde, abych tě o to nepřipravil.

Uvidíme pokračování seriálu Sex Education?

Prřestože je Sex Education seriál cílený na teenagery, získal si až trochu nečekaně a velice rychle velkou oblibu mnoha diváků. Proto už v únoru, měsíc po uvedení premiérového dílu, produkce sdělila veřejnosti, že plánují pustit se do natáčení 2. série Sex Education.

Oficiální trailer k seriálu

Hodnocení: