Chcete neslušnosti? Chovejte se slušně!

Buď na Tinderu gentleman

Buďte více jako Jan Werich, méně jako Rytmus

„Hej kočko, jak to de? Dáme spicha?” Ne, ne, ne … Všechno špatně!

Toto nikdy žádný gentleman neřekl! V dnešním světě, kde WhatsApp, Facebook, Twitter, Instagram a Snapchat jsou běžnou součástí našich životů, je velice snadné udržovat a budovat kontakt s lidmi, nebo si to pěkně pohnojit.

Právě proto jsem použil výraz gentleman. Mojí radou je návrat ke staré klasice, k naprostých základům.

Pozvání ženy na rande vyžaduje daleko citlivější přístup, než klasická zpráva na Facebooku a vždy se vyplatí být gentleman.

Pokud čekáte od partnerky, že bude dáma, nečekejte, že jí sbalíte na zprávy plné slangových výrazů a pravopisných chyb.

Nepoužívejte slang

Toto platí hlavně pro první zprávy. Slang je v pohodě až po chvíli, kdy je už konverzace uvolněná. Dobré pravidlo je, pokud si nejste na 99% jistí, že to projde, nepoužívejte ho.

Slang a coolový výrazy, jež jste zaslechli od místních drsňáků na diskotéce, si radši nechte na někdy jindy. Třeba až budete s přáteli závodit, kdo vypije víc rumů, a uvidíte nějakou slečnu, která právě u baru, značně společensky unavená, prohrává svůj souboj s gravitací. Tam je ideální příležitost vytasit svojí sbírku husto-přísných lingvistických skvostů.

Nepoužívej klišé, stereotyp nefunguje

V žádném případě nedoporučuji používání provařených balících hlášek. Jsou většinou rádoby vtipné a je na nich okamžitě vidět, že je to bezmyšlenkovitě zkopírované z internetu.

To by nebylo to nejhorší, pokud jste jen bez duše zkopírovali nějakou kravinu, jen těžko ji tím nevyhrajete. To byste museli vymyslet i kvalitní způsob, jak se od této zprávy odpíchnout a pokračovat.

V takovém případě by to samozřejmě zabralo. Já však logicky předpokládám, že kdybyste uměil vymyslet kvalitní přechod, nemuseli byste kopírovat kraviny z internetu.

Tags: