Co je aplikace Bumble a jak tato nová online seznamka funguje?

Základní informace

  • Společnost: Bumble Trading Inc
  • Datum vzniku: December 2014
  • Dostupné verze: Apple iOS (iOS 10.0 nebo novější), Android
  • Typ seznamky: Sociální síť a seznamovací aplikace
  • Webová stránka: bumble.com
Chceš zkusit Bumble? Jdi na web

Začátek online seznamky Bumble

Bumble je označován je někdy označován jako feministický Tinder. Tato seznamovací aplikace se stala jednou z nejlepších možných aplikaci ke stažení pro ženy. Naprosto stejný zůstává systém svajpování doleva a doprava, změna přichází v případě shody. Na rozdíl od Tindru, dává ženám daleko více moci poté, co dojde ke shodě.

Víceméně je k tomu nutí. Jsou to ženy, kdo v této aplikaci musí udělat první krok. Pokud žena neosloví muže do 24 hodin, kontakt se automaticky vymaže a je nenávratně pryč.

Právě ono klasické svajpování často vyvolává představu že bumble je stejný jako Tinder.  bumble je ale jiným účelem. Whitney chtěla vytvořit seznamovací platformu, která zaručí ženám více respektu a autonomie.

To je jeden z důvodů, proč tato aplikace přišla s jednou velkou novinkou. Zajímá tě co je tak zvláštního na  aplikaci Bumble? Bumble se snaží změnit dynamiku seznamování, tím že nutí ženy udělat první krok a být sebejistější.

Ženy nejen že mohou, ale musí v případě oboustranného zájmu poslat první zprávu. Jedno z nových funkcí, které tato aplikace přinesla je “BBF mode”. Ten je tu za účelem najít si spřízněnou duši nejen k milostnému vztahu, ale například ocitneš-li se poprvé v neznámém městě.

V případě, že se ti podaří svajpnout vlevo nedopatřením, Bumble ti dává tři možnosti se vrátit a napravit to. Tyto tři kroky zpět se obnovují po 3 hodinách. Další způsob jak si urychleně dobít tuto možnost je sdílení na sociálních sítích.

Toho se však dá využít pouze jednou denně. Těm nejnáročnějším uživatelům nabízí možnost zakoupení extra možností. Minulý rok vývojáři přidali do této aplikace tak zvaný “snooze”, neboli zdřímnutí. Na co je zdřímnutí? Tato funkce se dá využít například, když si potřebuješ dát na chvíli digitální detox.

V době kdy tvůj účet dřímá, dřímají s ním i tvoje schody a čekají než se vrátíš k aplikaci. Bumble také všechny potencionální partnery a informuje, že jsi právě dáváš pauzu V BBF Režimu probíhá vybírání potencionálních přátel stejně jako potencionálních partnerů,  svajpování vpravo nebo vlevo. Jedná-li se o shodu lidí stejného pohlaví, nezáleží na tom kdo začne konverzaci první. Pro přehlednost jsou zprávy rozděleny barvami.

Konverzace s přáteli jsou značeny zeleně a konverzace směřující k randění barvou žlutou. Vedení seznamky Bumble se též soustředí na to, aby lidé na profilových fotkách byly reální. Právě proto už roku 2016 byl  Další zajímavostí této aplikace je, že 46,2% uživatelů jsou ženy.

Průzkum agentury SurveyMonkey​ (duben 2016)také reportoval, že ho 49% jeho uživatelů používá denně. Bumble se taky může pochlubit průměrným ročním přírůstkem nových uživatelů o 70%. Uživatelská základna konkurenčního Tinderu roste zhruba o 10% ročně. Hlavním zdrojem příjmů seznamky je prodej “Bumble Boost(ů)” uživatelům aplikace. Bumble Boost jsou dokupované výhody a další

extra možnosti, které zpříjemní užívání aplikace, ale nejsou nutností. Jestliže se ti nechce do této aplikace nic investovat, nemusíš. Všechny základní funkce jsou zcela zdarma. Vedení seznamky Bumble rozhodlo začít s monetizací některých doplňkových funkcí na konci léta 2016.

Následující rok se seznamce Bumble podařilo překročit hranici 100 milionů dolarů na tržbách z prodeje těchto extra služeb. Očekává se, že Bumble svoje výdělky v roce 2018 ještě zdvojnásobí.

Registrace

Nový uživatel se může se registrovat pomocí Facebooku nebo svého telefonního čísla. Bumble si vezme potřebné informace z Facebooku, což urychlí to proces registrace.

Jak to všechno začalo?

Zakladatelkou této aplikace je Američanka Whitney Wolfe Herd, která před založením online seznamky Bumble pracovala pro společnost Tinder. ​

Jako spoluzakladatelka a viceprezidentka marketingu ve společnosti Tinder, který je považován za zlom v oblasti online seznamování, se Whitney nechtěně stala hlavní představitelkou největšího dramatu v oblasti online seznamování. Roku 2014 žalovala Whitney společnost Tinder o více než jeden milion dolarů za sexuální harašení a diskriminaci žen.

Tento případ upoutal pozornost médií a mimo jiné zakladatele společnosti Badoo, kterým je rusko-anglický podnikatel Andrey Andreev. Andrey jí nabídnul spolupráci.

Jeho nabídka zahrnovala investici 10 miliónů dolaru a implementaci zaběhnutého systému online seznamky Badoo s tím, že Whitney Wolf se stane ředitelkou nové seznamky Bumble a bude mít 20% podíl ve společnosti, přičemž Andrey si nechá 79% vlastnického podílu. Whitney s touto nabídkou souhlasila a krátce na to k sobě přibrali dvě posily z řad bývalých zaměstnanců Tinderu.

Byli to Chris Gulczynski and Sarah Mick, jejich úkolem byl návrh uživatelského prostředí a výpomoc s rozjezdem začínajícího projektu Bumble. Tři měsíce potom, těsně před koncem roku 2014, byl Bumble oficiálně spuštěn.

Jako první online seznamka ve Spojených státech implementoval Bumble do aplikace systém ověřování fotkou. To spočívá v tom, že uživatel je vyzván, aby se vyfotil ve stejné póze jako je na vzorové fotce a každá fotka musí být zkontrolována nějakým člověkem z jejich týmu.

Tato online seznamka se během velice krátké chvíle stala jedním z největších konkurentů seznamky Tinder. V listopadu 2017 měla aplikace 22 milionů uživatelů. Zanedlouho, v únor 2018, už měl Bumble na kontě 27 milionů stažení.

Related image

Co to je & Jak funguje seznamka Bumble (Video)

Vyzkoušeli jsme pro vás tuto novou seznamku a v tomto videu se můžete podívat na naše první dojmy.

Zakladatelka Whitney  

Pro spoluzakladatelku společnosti Tinder nebylo vůbec lehké vybudovat novou úspěšnou seznamku. Seznamování online je už přesycený trh a není tajemstvím, že okolo 90% začínajících online seznamek skončí neúspěchem. Přes tyto překážky jsi Whitney Wolfe a její Bumle dokázali najít svoje místo.

Dokázala to především díky tomu, že se soustředila na opomíjený segment tohoto odvětví, kterými jsou to ženy. Whitney upnula svojí pozor na to, aby ženy nebyly brány jen jako zboží v supermarketu. V dubnu 2018 nechala společnost Bumble nahlédnout veřejnost do svých čísel a ty ukázaly, že 85% uživatelů této online seznamky hledá vážnější vztah nebo manželství.

Zakladatelka Whitney Wolfe uvedla v jednom z rozhovorů, že za prvních 8 měsíců proběhlo přes 5 milionů konverzací, všechny z nich iniciované ženami.

V rozhovoru pro magazín Vanity Fair objasnila svůj záměr takto: „Když se podíváte na nepsané zákony a dnešní obecné nastavení modelu seznamování, muži jsou vystaveni tlaku vzít vše do svých rukou. Ženy jsou naopak odsouzeny vyčkávat na první zprávu, mnohdy marně.

Tímto přístupem se snažíme sejmout tlak z mužů a zároveň tak dát ženám více kontroly nad procesem seznamování.” Na otázku, jak se staví k tomu, že aplikace Bumble si vysloužila přezdívku feministická, odpověděla: “Je to stoprocentně feministická aplikace. Myslím, že je to správný krok z hlediska feminismu a napomůžeme tak ustálení rovnoprávnosti žen a mužů.

Whitney instagram

Za zmínku stojí, že Whitney se objevila na seznamu uznávaného webu Business Insider “30 nej žen pod 30 let” v kategorii technologie už v roce 2014. Rok 2017 a 2018 jí zajistil dokonce místo na seznamu “30 pod 30” v prestižním magazínu Forbes. Podle tohoto magazínu má tato aplikace hodnotu více než jednu miliardu dolarů.

Myslím, že jsme asi první feministickou aplikací, nebo aspoň pokusem o feministickou aplikaci.” a tradičně, jako ve většině Interview, se snažila distancovat od online seznamky Tinder.

Reakce veřejnosti

Reakce na tento nový model seznamování který Bumble přinesl jsou velice různorodé teď Někteří si ho zamilovali a někteří ho striktně odmítají. Je to na tomto poli relativně kontroverzní aplikace, která určitě stojí za vyzkoušení. tady jsou nějaké příklady nespokojených uživatelů, kteří se chtěli podělit o svůj názor.

Bumble se stal během několika let jednou z nejpopulárnějších aplikací pro online seznamování.

“Nutnost odezvy do 24 hodin ze strany ženy je velice iritující” “Notifikace, které Bumble posílá jsou velice frekventované a agresivně formulované, aby nutili uživatele se vracet.”  

Shrnutí

Největším rozdílem oproti jeho konkurentů je povinnost žen udělat první krok a BBF režim, který je pouze režim pro hledání přátel, když nemáš zrovna náladu na randění. V tomto módu aplikace vyhledává nejhodnější kandidáty stejného pohlaví v blízkém okolí, o kterých si myslí, že byste si mohli sednout a stát přáteli. Právě z této funkce se o něco později vyvinul Bumble Bizz, sociální síť podobná aplikaci LinkedIn. Bumble Bizz slouží k navazování kariérních kontaktů A má pomoci jeho uživatelů s kariérním růstem. Mezi  módy BBF a klasické libovolně  přepínat.

Díky své novince a robustní u systému reportování prohřešků proti proti etiketě je Bumble jednou z nejbezpečnějších aplikací pro seznamování a všeobecnému navazování kontaktů. V režii Withney Wolfe Herd tato seznamka klade velký důraz na kvalitu svých uživatelů.  uživatel nemá žádnou toleranci podezřelému chování a bez slitování likvidují všechny falešné profily. Systém se postará o to, aby shody byly živé (jinak je smaže). V neposlední řadě zamezuje tomu, že jsou ženy bombardovány nudnými či vulgárními zprávami a žádostmi o sex. Je tu vlastně ještě jedna věc, která Může leckoho nadchnout.

Ostýchavým mužům Bumble usnadňuje shodu s krásnými inteligentními ženami bez toho, aby se vystavovaly tlaku z toho, co napsat do první zprávy. Verzi aplikace pro Android můžeš stáhnout z Google store na tomto odkazu Verzi aplikace pro iPhony najdeš na Apple Store na tomto odkazu Jako třetí možnost je tu vytvořit si účet na Bamble na jejich webových stránkách.

Jejich webová verze nabízí veškeré funkce totožné s mobilní aplikací, včetně možnosti dostávat upozornění o shodách a nových zprávách přímo na plochu v tvém počítači.

Kde stáhnou online seznamku Bumble pro Android & iOS

Stáhni si Bumble pro Android
Stáhni si Bumble pro iOS