Co je nová aplikace Happn? Opravdu zajímavá online seznamka

Základní informace

Oficiální webová stránka seznamky Happn

Jak, kde a kdy vznikla seznamka Happn

V čele společnosti vlastnící online seznamku Happn stojí Didier Rappaport. V únoru 2014 spustila tato společnost svou aplikaci ve Francii na platformě iOS v beta verzi a o dva měsíce později i na platformě Android.

Francouzi jsou známý svým uměním svádět opačné pohlaví. Tady je ukázka francouské milostné konverzace. Ukázku propůjčil nenasytný žabožrout a ostřílený lamač dívčích srdcí Pierre le Žbluňk.

„Olalá, Pierre nepapá, Pierre tě žeré. Jách ci tě naboků! Olalá, ta j’emst ví. Ty tu, já tu, jíš bagetu?“

No, není Pierre k sežrání? Bude to tím přízvukem… No, vraťme se k tématu. V květnu 2014 představuje Happn své služby v Londýně a před létem 2014 v Berlíně, Barceloně a Madridu.

Stalo se vám někdy, že …

Představ si toto. Stojíš na zastávce. Zahlédneš krásnou ženu. Po pár vteřinách se vaše oči setkají. Usměje se na tebe. Než se stačíš rozhoupat, naskočí do tramvaje a je pryč!

Nejspíš ti proběhne hlavou, „Sakra, měl jsem za ní jít! Maximálně by řekla ne …“

Stalo se ti někdy něco podobného? Mě mockrát. To mě žralo a proto jsem si řekl, že prostě musím najít řešení!

Právě tento problém si vzala do hledáčku tato nová seznamka. Aplikace Happn je tu proto, aby dávala dohromady lidi, kteří se potkávají v běžném životě.

V čem se liší Happn a ostatní seznamky?

Proč zkoušet štěstí na různých internetových seznamkách a hledat jehlu v kupce sena, když se v reálném životě se nevědomky potkáváš s tolika zajímavými lidmi?

Takto přemýšlel Fabien Cohen, Didier Rappaport a Anthony Cohen, kteří se rozhodli vytvořit mobilní aplikaci, která dá lidem super schopnost. Schopnost podobnou těm, které můžeme vidět u super hrdinů z filmového plátna. Super schopnost zpětně najít přitažlivou ženu, kterou jsi potkal a neoslovil.

Svou nevyužitou příležitost oslnit ji teď můžeš stále proměnit v rande. Tuto svou vizi v podobě aplikace dokončili v lednu 2014 v Paříži. Zjevně nebyli tito tři zakladatelé jediní, komu se tento nápad zalíbil. Zanedlouho po spuštění seznamovací aplikace Happn začala tato online seznamka oslovovat tisíce uživatelů po celém světě.

Jak seznamka Happn přesně funguje?

Když se setkáš v reálném životě s nějakou ženou, která má aplikaci Happn, objeví se její profil na tvojí časové ose (timeline). Profil se zobrazí, pouze pokud jste v minimální vzdálenosti 250 metrů od sebe. Poté, co se ti na obrazovce telefonu zobrazí její profil, je čas začít se rozhlížet.

Na seznamce Happn máte dvě možnosti.

 1. Dát holce lajk na tajňačku. V tomto případě se to ona dozví pouze v případě, že je to vzájemné.
 2. Můžeš jí poslat pozdrav, aby věděla, že máš zájem. V tomto případě žena dostane upozornění.

Jak vidíš, na seznamce Happn existují dvě možnosti jak dát najevo, že se ti někdo líbí. První možností je dát klasické srdce. Když dáte jeden druhému srdce, je to shoda a můžete si psát.

online seznamka Happn

Druhá možnost je poslat jí pozdrav. Tím sice trochu vyčníváš z řady, ale tato možnost je pouze pro ty, co si platí prémiový účet. To ale není nutné. Předpokládám, že jsi tu kvůli balení holek a né placení za zbytečnosti. Jestli je to tak, jsi tu správně.

Co je Crush na seznamce Happn?

Crush je shoda. V aplikaci Happn se tomu zkrátka říká „crush“.

V angličtině, pokud máš na holku crush, znamená to, že si do ní „zabouchnutej“.

Seznamka Happn je pouze na mobilní telefon

Jako pro mnoho dalších moderních online seznamek i pro seznamku Happn platí, že je zatím pouze ve formě mobilní aplikace. Ti, kteří chtějí vyzkoušet tuto možnost seznamování si musí propojit aplikaci Happn s Facebookem.

Uživatelé se ale nemusí obávat toho, že by na své zdi našli nečekané příspěvky. Vývojář jsou si dobře vědomi toho, že o podobné výstřelky nikdo nestojí. Právě proto Happn samovolně nesdílí nic na tvůj Facebook.

Po unikátní kauze týkající se nakládání s osobními informacemi uživatelů Facebooku, kvůli které se Mark Zuckerberg musel osobně zpovídat senátorům Americké vlády, prošly výraznými změnami všechny aplikace. Teď se musí o mnoho více soustředit na ochranu osobních údajů svých uživatelů.

Happn má výbornou ochranu uživatelů

Happn si ukázkovým příkladem buduje důvěru svých uživatelů právě svoji výbornou ochranou soukromí. Je sice vyžadováno povolit přístup k aktuální přesné poloze, to je ale nutné z důvodu funkčnosti aplikace. Bez přístupu k poloze by nemohla zobrazovat uživatele, s kterými jsi se v reálném životě minul.

Nikdy však tuto informaci neuvolňuje dalším stranám, dokonce ani ženám s kterými jsi měl z shodu. (Ukazuje jen přibližnou polohu) Tvoje přesná poloha se dalším uživatelům seznamky nezobrazí.

Uživatelé Happn si mohou kdykoliv vyžádat všechny osobní data, které jsou uloženy a užívány v aplikaci. Stejně snadno lze požádat o změnu nebo smazání údajů.

Jak můžeš spravovat svá data na seznamce Happn

Chceš-li získat přístup ke svým datům, jednoduše pošli žádost o přístup e-mailem na adresu support@happn.com s dokladem totožnosti. Happn odpoví do max. jednoho měsíce. Jde také požádat o přenositelnost svých osobních údajů. V takovém případě bude nutné v e-mailu uvést totožnost a adresu.

Úprava osobních dat

Chcete-li uplatnit své právo na úpravu nebo opravu, jednoduše přejdi do svého profilu a uprav části “My Photos”, “Employment and Education (Position, Employer, School)” and “About Me”.

Změna jména, věku nebo pohlaví

Chceš-li změnit své jméno, věk nebo pohlaví, přejděte na svou stránku na Facebooku a ve svém profilu aktualizuj část „O mně – Obecné informace a kontaktní informace“.


Balení holek & seznamka Happn

Zůstává tu stejné jako u Tinderu, že předtím, než můžeš někoho kontaktovat, musíte mít s dotyčnou shodu. V této aplikaci, na rozdíl od ostatních internetových seznamek, si nemůžeš nastavit, do jak velkého okruhu se mají ženy zobrazovat.

online seznamka Happn

Celá pointa spočívá v tom, že se musíte opravdu někde reálně potkat. Pokud tedy nebydlíš ve větším městě, či bydlíš v méně frekventované části, budeš muset trochu cestovat. V rušnějších místech, v centru města, nebo na dovolené v zahraničí funguje tato aplikace výborně.

Seznamka Happn je úplná novinka …

Je pravdou, že u nás tak notoricky známá není a oproti seznamkám Tinder nebo Badoo má daleko méně uživatelů. To nic nemění na tom, že i u nás obliba této seznamky stoupá a nepochybně vstoupí, díky novému přístupu k seznamování přes internet, v podvědomí všech online romantiků.

Happn je perfektní na cesty

Jelikož tato seznamovací aplikace pochází z Francie, pokud máš namířeno do této země sýrů, můžeš se přesvědčit na vlastní kůži, jak populární tato aplikace je.

Stejně tak, jako ve Francii, se rozmohla v Německu, Anglii i USA. V případě, že jsi v jedné z těchto zemí, zkus to. Zapni Happn v blízkosti vysokých škol nebo míst, kde se často vyskytují studenti. Začnou ti vyskakovat mraky upozornění.

Co vidíš

Na profilu uvidíš jen pár fotek a popis ženy, kterou jsi potkal + malou mapu. Na mapě uvidíš, kde se vaše cesty zhruba protnuly a kdy naposledy to bylo. Když se potkáš s holkou, která používá aplikaci Happn, uvidíš upozornění na potencionální spřízněnou duši. V tomto momentě můžeš začínat ukazovat vzájemné sympatie.

Status

Specialita online seznamky Happn je, že každý uživatel si může nastavit svůj aktuální status. Můžeš uvést třeba „Jdu běhat“, „Jdeme na pivo?“ nebo „Na procházce se psem“. Pokud si holka v blízkosti všimne a líbíš se jí, můžete si dát instantní rande.

„Platit či neplatit?“ To je otázka …

Je naprosto zbytečné platit si členství. To samé platí i pro Badoo a Tinder. Dopředu se omlouvám všem, kterým moje upřímnost zkazí jejich business nebo vezme tak dobrou výmluvu „proč to nefunguje“.

Pozdrav seznamky Happn

Pokud se rozhodneš pro prémiový účet dostaneš 10 pozdravů denně (10 jednorázových pozdravů dostaneš na začátku, zadarmo). Tato možnost nic nemění na tom, že musí dojít k vzájemné shodě.

Komu se na Happn líbíte

Platící členové vidí seznam všech, od kterých dostali srdce. Jako bonus mají možnost neviditelnosti, pokud se dočasně chtějí vytratit z dohledu ostatních uživatelů.

Olalá, malé tajemství

Navíc mají možnost zvolit si, jestli chtějí ostatním prozrazovat svůj věk, kdy naposledy byli aktivní a svou přibližnou vzdálenost. V placené verzi samozřejmě nejsou žádné reklamy.

Happn není jako Tinder, načekáte se

Při používání této aplikace trvá déle najít schody, takže to chce daleko víc trpělivosti. Na Tindru nebo Badoo můžeš vytáhnout sedm holek v jednom týdnu. To na seznamce Happn rozhodně nehrozí, takže pokud trpělivost není tvou silnou stránkou, tyto prémiové bonusy mohou pomoci ulovit vysněnou ženu v daleko kratším čase.

Seznamka Happn ještě nemá českou lokalizaci

Asi nepřekvapí, že v tato mladá seznamka není dostupná v češtině. Nabízí na výběr z 15 jazyků. Jak bylo řečeno, českou lokalizaci zatím nemá, takže to chce spíše oprášit angličtinu nebo francouzštinu.

online seznamka Happn - jazyky

Kde stáhnout aplikaci Happn

Tato seznamka funguje pouze na mobilních telefonech.

Logicky verze pro počítače by neměla smysl, pokud nebydlíš na velkém sídlišti v paneláku plném nezadaných modelek.

Celá pointa této aplikace je v tom, že ukazuje pouze ženy v okruhu 250 metrů. Budeš si tedy muset stáhnout jednu z těchto ze dvou verzi.

Vtipné recenze na seznamku Happn

V drtivé většině případů recenze aplikací hodně napoví o tom, co může člověk čekat. Často se stane, že právě díky užitečným recenzím člověk neztrácí čas a mizernou aplikaci ani neinstaluje. Mojí zkušenosti je, že toto zpravidla neplatí u recenzí online seznamek. 

 Proč né? Neznalost a mužská ješitnost.

Online seznamky nejsou klasické aplikace. Když si stáhneš třeba aplikaci GuitarTuna,  která má pomoci uživatelům rychle naladit kytaru nebo ukulele, recenze sedí skvěle.

Recenze klasické aplikace

Recenze ve většině případů opravdu odpovídají kvalitě aplikace. Důvodem je to, že uživatel nemá na funkčnost žádný vliv.

Recenze seznamovací aplikace

U online seznamek platí ůplně jiná pravidla a to výrazně ovlivňuje hdnocení. V tomto případě má totiž uživatel naprosto zásadní vliv na funkčnost aplikace.

Tím se dostáváme k jádru pudla. Při hodnocení a psaní recenzí seznamovacích aplikací drtivá většina mužů nehodnotí aplikaci, ale svůj vlastní výkon. Podívej se na recenze seznamky Tinder a okamžitě pochopíš o čem mluvím. 

Tinder je jedna z nejlepších online seznamek s obrovskou základnou uživatelů a je prokazatelně perfektně funkční. Stejně tak najdeš spoustu záporných recenzí na seznamku Badoo.

Jediné varování, které by v recenzích na tyto dvě seznamky mělo být je to, že je riziko nadměrného obtěžování ze strany náruživých zajíčků a hrozí vážné nebezpečí do krve rozedřeného pohlavnho údu 😀

Kdopak to mluví

Přemýšlej o tom takto, i John Travolta bude mít na online seznamkách těžké chvíle se zprávami jako tyto.

 “Ahoj sexy krásko, máš luxusní zadeček! 😉 Sex?”

“Ahojky 😊 jmenuji se Johny. Mocinky moc se mi líbíš a chtěl bych tě poznat 😉 Máš ty nejnádhernější oči, co jsem kdy viděl!😍 Hrál jsem v pár filmech, tak kdybys chtěla, příště poprosím režiséra a můžeme hrát v nějakém filmu spolu. Ale jestli nechceš hrát, tak nemusíš. Chtěla bys? Ale to je na tobě, klidně se můžeme domluvit až pak. Odepiš prosím! Posílám pusinku 😘”

Jestli si říkáš, že tohle by nikdo neposlal, trochu se pleteš. Věř mi, že holkám chodí i horší zprávy. Je pravda, že napsat zprávu, která ti ještě víc podkopne nohy, by už bylo na medaili. Každopádně, to už se tobě nikdy nestane …

Ilustrační foto: TG Sparta Praha
TOHLE JE TEXTGAME!
Aplikace seznamky Happn pro Android

Stáhni si zdarma seznamku Happn na Google Play

 Celkově hodnocení aplikace Happn na Google Play


Stáhni zdarma seznamku Happn pro iPhone


Další články o seznamkách

 • Jak si na online seznamce vytvořit skvělý profil
  Proč se vyplatí vytvořit dobrý online profil? Je mnoho způsobů, jak udělat špatný online profil, ale daleko méně způsobů, jak ho udělat správně. Když se vám podaří vytvořit váš online profil správně, budete výrazně vyčnívat z řad lovců srdcí na internetových seznamkách, ale i všude jinde. Na těch nejlepších (největších) seznamkách je to nezbytnost, bez…
  Více
 • Zajímavosti o seznamce Tinder + užitečné tipy a triky.
  Co to je Tinder Tinder je nepochybně chronicky známý, dělám pouze malou rekapitulaci pro ty, co se právě vrátili z vesmírné mise či snad byli čerstvě rozmražení po delší kryonizaci. Co se taky hodí … První zprávy holkám (příklady z praxe) Přechody konverzací (Příklady z Badoo a Tinderu) Poslední fáze (podsouvání témat vedoucích k rande)…
  Více

Tags: